Czym jest Intelect RPW

INTELECT RPW® (Radial Pressure Wavetherapy) to amerykańskie urządzenie umitujące radialną falę akustyczną w celu leczenia przyczyn powstania cellulitu.
Przynami powstania cellulitu są powiększone komórki tłuszczowe wypychane do góry na powierzchnię skóry oraz ułożone pionowo i pozbawione elastyczności włókna tkanki łącznej, które razem z otaczającą je tkanką tłuszczową nie rozciągają się powodując powstanie nierówności na skórze w postaci pomarańczowej skórki. INTELECT RPW emituje falę akustyczną, która przenika przez skórę i komórki tłuszczowe powodując rozpad kolagenu budującego włókniste przegrody tkanki łącznej. W efekcie zostają zminimalizowane podskórne komórki tłuszczowe, które stanowią główny składnik cellulitu oraz włókna tkanki łącznej nabierają elastyczności. Ponadto terapia radialnymi falami akustycznymi pobudza krążenie oraz wpływa na produkcję kolagenu. Już po jednym zabiegu można zaobserwować redukcję cellulitu, zwiększenie napięcia, jędrności i poprawę tekstury skóry.
 
INTELECT RPW w badaniach
  • Redukcja cellulitu I-III stopnia
  • Zniknięcie pomarańczowej skórki 94%
  • Wzrost elastyczności skóry o 110%
  • Remodelowanie ciała do -7cm
  • Zmniejszenie obwodu w 82% przypadków
  • Wzrost gładkości i miękkość skóry w 95% przypadków

Dla kogo przeznaczony jest INTELECT RPW?
 
Zabiegi INTELECT RPW przeznaczone są dla wszystkich kobiet oczekujących spektakularnych efektów w leczeniu cellulitu, poprawy napięcia i elastycznośći skóry, a także zmniejszenia obwodu ciała w miejscach najbardziej wymagających. Zabiegi INTELECT RPW można wykonywać od 1,4 - 5barów, dzięki czemu intensywność można dopasować do indywidulanych odczuć i potrzeb pacjenta.
 
Fala akustyczna INTELECT RPW mechanicznie odziałuje na tkankę łączną w miejscach dotkniętych cellulitem,  wprowadzjąc ją w drgania i sprawiając, że tkanka zostaje ujędrniona, a jednocześnie wymiernie poprawia się
elastyczność skóry. Podczas gdy inne kuracje zwiększają elastyczność skóry o 15-20%, kuracja RPW® pozwala na poprawienie elastyczności skóry o 74% natychmiast po zabiegu i do 110% w okresie
sześciu miesięcy od zakończenia kuracji. Dodatkowo usprawnia się krążenie krwi i limfy, zapewniając lepszy metabolizm, dzięki czemu
skóra jest napięta, a obszary ciała poddane zabiegowi ulegają wyszczupleniu.
Zabieg Intelect RPW
Przed zabiegiem
Radialne fale akustyczne kierowane są na obszary ciała objęte cellulitem. Dzięki możliwości doboru odpowiedniego poziomu intesywności ciśnienia barowego proces ten jest niemal bezbolesny i odbywa się bez naruszania powłok skórnych. Przed zabiegiem na skórę nakłada
się specjalny żel, który zapobiega utracie energii podczas emisji fal. W zależności od zasięgu aplikacji,
leczony obszar jest skanowany głowicą poziomo lub pionowo. W tym czasie dociera do danego
obszaru około 3200-4000 impulsów, co zapewnia równomierną stymulację tkanki. Ich działanie powoduje, że tkanka łączna ulega rozluźnieniu, dzięki czemu zwiększa się jędrność naskórka, poprawia się krążenie krwi i dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, który wzmacnia naskórek i skórę właściwą.

Krok I
Radialne fale akustyczne RPW® kierowane są na obszary ciała objęte cellulitem, dzięki czemu włókna tkanki łącznej rozluźnieją się, a powiększone komórki tłuszczowe ulegają degradacji. Następuje zwiększenie produkcji kolagenu oraz poprawia metabolizm. Skóra staje się wyraźnie gładsza, napięta i pozbawiona cellulitu.
Krok II
Głowica drenująca V-ACTOR usprawnia układ limfatyczny i odprowadza rozbite komórki tłuszczowe oraz toksyny, przyspieszając tym samym procesy metaboliczne organizmu. Jest ona niezbędna do prawidłowego przebiegu procesu redukcji cellulitu.

Po zabiegu
Widoczna redukcja cellulitu, zwiększenie napięcia, wygładzenia i elastyczności skóry uzyskujemy bezpośrednio dzięki usunięniu powiększonych komórek tłuszczowych, uelastycznieniu włokiem tkanki łącznej oraz remodelingu kolagenu.
Głowice zabiegowe i transmitery
Urządzenie Intelect RPW® jako jedyne posiada 2 głowice zabiegowe: pierwsza STORZ MEDICAL emituje radialną falę uderzeniową docierając do głębokich warstw skóry i skutecznie zwalcza cellulit, druga natomiast V-ACTOR emituje drgania, które poprzez drenaż limfatyczny usuwają z organizmu złogi tłuszczowe i toksyny usuniętnego cellulitu. Dodatkowo różne transmitery zabiegowe pozwalają precyzyjnie dobrać końcówkę do odpowiedniej części ciała. Połączenie pracy dwoma głowicami gwarantuje szybkie i  nieinwazyjne usunięcie cellulitu I-III stopnia.
Funckcjonalność
Obrotowy ekan - łatwy dostęp do interfejsu niezależnie od pozycji terapeuty, bez przesuwania urządzenia. Możliwość regulowania 0 - 360 stopni.
Kolorowy ekran dotykowy - szybka i intuicyjna nawigacja, szczegółowe porady, ustawienia sugerowane z możliwością indywidualnego doboru parametrów do Pacjenta.

Taca na akcerosia - umozliwia łatwy dostęp i wygodne przechowanie wszystkich transmiterów i głowic. Poręcz pozwala na swobodne przenoszenie urządzenia na terenie kliniki. Łatwe przechowywanie długich kabli urządzenia ( 3m) przy pomocy dwóch uchwytów. Dolny pojemnik zapewni szybki dostep do butelki na wodę (gromadzącej wilgoć ze sprężanego powietrza) oraz pozwoli na przechowanie dodatkowych akcesoriów.
Specyfikacja
Powierzchnia zabiegowa głowicy I 168 x 60 x 2 szt
Wymiary 42 x 41 x 115 cm
Waga 35kg
Ciśnienie 1,4 - 5 bar
Wskazania mocy maksymalna i średnia
Amplituda impulsu ok 2mm dla 3 bar
Tryb pracy ciągły i impulsowy
Szerokość impulsu śr. 6 - 12 ms
Częstotliwość impulsu 5 - 21 Hz
Gęstość energii 0 - 0,3 mJ/mm2
Objętość pojemnika 31l
Pobór mocy 610 VA
Gwarancja 24 miesiące

Co nowego
Intelect RPW - Fala akustyczna. To amerykańskie urządzenia kosmetyczne emitujące radialną falę akustyczną w celu leczenia przyczyn powstawania cellulitu. Intelect RPW jako jedyne na rynku posiada dwie głowice zabiegowe: Storz Medical oraz V-actor. Sprzęt kosmetyczny produkowany przez międzynarodową firmę DJO GLOBAL to gwarancja zabiegów na najwyższym poziomie. 
Wideo 1
Wideo 2
!-- face -->